Etamin Seccadelerim 2  

Posted by: life in , ,

Bu seccadeyi de ben işledim ve bir öncekiyle aynı teknikle yapıldı.Ne yazıkki fotoğraf makinamı yaptıramadım henüz.Cep telefonuda güzel bir örneği bu hale getirdi:((Üzerinde belli belirsiz gölgeler oluştu.Makinamı yaptırdığımda bütün resimleri güncelleyeceğim.Daha iyilerini koyacağım inş.
Bu örneği bir tanıdığımızın çeyizinde görmüştüm..Görür görmez çok beğendim ve hemen istedim.Şimdilik kenarının oyası eksik.Onu da bir ara yaparım artık.Ne de olsa hemen yarın çeyizim serilmiyor ya:)

Bu kadar süslü seccadelerde namaz kılmak doğru mu diye sorabilirsiniz.Bence doğru değil.Bunlar namaz kılarken huşuyu uzaklaştırır insandan.İnsanın ister istemez gözü desenlere kayabilir ,namaz esnasında seccadenin örneği zihni meşgul edebilir.Neden bunları işledim bilmiyorum doğrusu.Sanırım örnekleri çok beğendim.Ama keşke yapmasaydım diyorum:((

This entry was posted on Salı, Aralık 13, 2005 and is filed under , , . You can leave a response and follow any responses to this entry through the Kaydol: Kayıt Yorumları (Atom) .

1 yorum

Bence yanlış değil. Ne kadar süslü olursa olsun belirli bir estetik kaygı güdülerek yapılırsa, ki öyle gözüküyor, dini güzelleştiren bir detay olarak görülebilir.
Gören göz için eşya önemli değil zaten.

Yorum Gönder